Odštampajte ovu stranicu

Telekom izgubio spor pred Sudom časti

13. maj 2013. 08:32:10 Pročitano 4882 puta
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Odlukom Suda časti pri Privrednoj komori Beograda preduzeće Telekom Srbija proglašeno je krivim u sporu sa potrošačem I. Đ. što je prilikom priključenja telefona - uspostavljenja linije naplatilo utrošak dogradnje voda od 150m iako takvog utroška kabla nije bilo. 

Preduzeću Telekom Srbija naloženo je da plati sudske troškove u iznosu od 20.748 dinara, dok je Drugostepeno veće odbilo žalbu preduzeća Telekom Srbija i naložilo mu da plati dodatnih 10.000 dinara. Nakon donošenja Odluke Suda Telekom je potrošaču vratio novac naplaćen za nepostojeće usluge.

Ovo je jedan od mnogih primera nepoštenog poslovanja i neodgovornog odnosa prema potrošačima preduzeća Telekom Srbija. Prema prijavama potrošača koje pristižu u Centar obaveštavamo potrošače da je Telekom Srbija među nekolicinom preduzeća sa najgorom poslovnom praksom u Srbiji i još jednom kao i mnogo puta do sada apelujemo na potrošače da budu jako oprezni i dobro čitaju ugovore koje potpisuju, kao i da vode računa sa kim ga potpisuju.  

Više o ovom predmetu možete naći u Odluci Suda časti pri Privrednoj komori Beograda. 

Odluka Suda Časti (PDF).

CEPS

Ceps.rs - Informisanje i edukacija potrošača Srbije, kao i želja da se kroz zaštitu prava potrošača od pasivnog konzumera stvori aktivni potrošač svestan svojih prava.

Adresa sajta www.ceps.rs

Najnovije od CEPS